Krūtų pakėlimo operacija

Kada ir kaip kinta krūtų forma?

Moters nėštumo metu krūtų pieno liaukos, ruošiasi pieno gamybai, padidėja, o pačios krūtys tampa sunkesnės ir didesnės. Praėjus žindymo laikui, liaukinis audinys ima atrofuotis ir pieno liauka ima mažėti, tačiau krūtų oda lieka išsitempusi, praradusi elastingumą. Dėl odos ir raumenų neelastingumo krūtys lieka nukarusios, praradusios savo gražią stangrią formą. Labai panašiai kinta krūtų forma ir staiga netekus daug svorio.

Kaip yra įmanoma koreguoti krūtų formą?

 

Viena pagrindinių priežasčių, dėl ko krūtys būna nukarusios, yra odos perteklius. Koreguoti krūtų formą galima plastine operacijomis - mastopeksija arba krūtų pakėlimu. Operacijos metu krūtis su speneliu ir visa areole yra pakeliama į viršų, yra pašalinamas krūtinės odos perteklius, taip pat pagal pageidavimą pakeičiama krūties forma. Krūtų korekcijos operacijos metu kartais sumažinama išsitempusi spenelio aureolė. Krūtų pakėlimas yra atliekamas bendrinėje nejautroje, trunka apie 2 valandas. Atlikus operaciją, pacientė klinikoje praleidžia 1 parą.

Taip pat skaitykite: Krūtų plastinė chirurgija

Ar po krūtų korekcijos bus matomi randai?

Kad ir kaip būtų, bet po visų operacijų, netgi estetinių, lieka randai, tačiau jie laikui bėgant išblunka ir tampa beveik nepastebimi. Beje, yra galimybė randus chemiškai ir technikos pagalba šalinti ir blukinti.

Krūtinių pakėlimo atveju randas būna aplink areolę, kitas randas yra nuo areolės vertikaliai žemyn, o trečiasis randas - horizontalus, kuris yra paslepiamas inframamarinėje linijoje po krūtimi ir krūtinė randą pridengia. Krūtų operacijos metu pieno liauka nenukenčia, spenelių jautrumas išlieka toks koks ir buvo. Kartais krūtys pakeliamos ir kartu padidinamos implantais, ypač jei krūtis po gimdymo ir maitinimo yra sunykusi.

Koks būna pooperacinis periodas po krūtų korekcijos operacijos?

Atlikus krūtų pakėlimo operaciją pacientė turi 3-4 savaites nešioti specialią liemenėlę, kuri palaiko krūtinės formą. Po operacijos pacientė jaučia diskomfortą dėl nedidelio skausmo, kuris ryškiausias būna pirmąsias kelias dienas ir skausmas sumažinamas vartojant nuskausminamuosius vaistus, taip pat dėl patinusių jautrių krūtų, judesių suvaržymo diskomfortą. Daugelis pacienčių į darbą grįžta po geros savaitės. Mėnesį laiko pacientėms nepatariama sportuoti. Reikia atkreipti dėmesį, kad pooperacinis periodas trumpas, bet galutinis rezultatas po krūtų pakėlimo pasiekiamas tik po 6-9 mėnesių.