Išsamiai apie krūtų didinimą.

Kokie naudojami implantai ir kuo jie skiriasi?

Svarbu, kad implantai yra geros kokybės, natūraliu čiuopimusi, dideliu skirtingų modelių pasirinkimu, įskaitant ir inovatyviausius dvigubo gelio implantus, bei visi gamintojai suteikia garantijas savo pagamintiems implantams.

Ar būtina implantus keisti?

Implantus rekomenduojama keisti po 10-20 metų.

Kada galima skristi lėktuvu po krūtų didinimo operacijos?

Skristi lėktuvu anksčiausiai galima po 5 dienų.

Ar vienodos visų implantų gamintojų teikiamos garantijos?

Visi implantų gamintojai deklaruoja, kad suteikia viso gyvenimo laikotarpio garantijas, tačiau būtina paminėti, kad skirtingi peroperavimo atvejai vertinami individualiai ir gamintojai skirtingai aiškina dėl ko atsirado viena ar kita komplikacija (pavyzdžiui kapsulės kontraktūra, implanto plyšimas ar pan.)

Pagrindiniai krūtų implantų garantijų skirtumai būtų šie:

- Natrelle 10 metų laikotarpyje esant implanto plyšimo atvejui dalinai kompensuoja operacijos išlaidas (1000 eurų) bei nemokamai suteikia naujus pasirinkto modelio ir tūrio implantus.

- Polytech gamintojai pacientei, užsiregistravusiai jų puslapyje ir kasmet dalyvaujančiai apklausose, garantiją pratęsia dar vieniems metams;

- Arion “Serenity” programa suteikia galimybę, susimokėjus vienkartinį mokestį, dėl implanto plyšimo ar kapsulės kontraktūros per 5 metus nuo operacijos, gauti nemokamai implantus bei dalinį operacijos išlaidų padengimą (1000 eurų), o po 10 metų, jei pacientė pageidauja implantų keitimo, gauti 50% nuolaidą naujai implantų porai;

Kokiu pjūviu atliekamas krūtų didinimas?

Operaciją galima atlikti tiek areolės, pažasties pjūviais ar pjūviu po krūtimi

Ar įmanoma dėti skirtingo dydžio implantus? Ar kaina nesikeičia?

Taip įmanoma. Kaina būna tokia pati kaip ir dedant vienodo dydžio implantus.

Taip pat skaitykite: Krūtų didinimas ir info apie ...

Kiek laiko būtina praleisti klinikos stacionare?

Po operacijos išleidžiame tą pačią dieną, arba pacientės praleidžia vieną naktį klinikoje slaugant medicinos personalui.

Ar galima darytis operaciją, jeigu man dar nėra 18 m.?

Operacijos nepatartina darytis jaunesnėms nei 18 metų merginoms, tačiau išskirtiniais atvejais su tėvų sutikimu, operaciją galima atlikti.

Kokie implantai (fiziologiniai, Hidrogelio ar silikoniniai) naudojami?

Daugiausia naudojame silikono implantus, nes jie yra patikimi ir pacientėms patinka jų konsistencija, t.y. kaip krūtys čiuopiasi. Techniškai galima įdėti ir fiziologinius implantus, bet tada krūtis ne taip natūraliai čiuopiasi. Hidrogelio implantai kai kuriose šalyse buvo uždrausti, todėl stengiamasi tokių implantų nebenaudoti.

Ar visada po operacijos išvedami drenai?

Jeigu ši operacija Jums daroma pirmą kartą, gali būti (bet retai), kad po operacijos į namus išleisime su drenais. Jei daroma pakartotinė operacija, drenai paliekami visada.

Ar krūtų implantai gali sukelti krūtų vėžį?

Tyrimais tai nėra įrodyta.

Ar krūtų didinimas turi įtakos maitinimui?

Ne, neturi. Tai liudija ir pacienčių “gyvi” pavyzdžiai:

“… rašo Jūsų pacientė iš Elektrėnų, kuri prieš porą metų darėsi krūtų didinimo operaciją. Norėčiau nuoširdžiai padėkoti už darbą ir pasidžiaugti, kad sėkmingai pagimdžiau ir dabar auginame tvirtą bei sveiką trijų mėnesių sūnelį. Esu labai laiminga, kad galiu jį pati maitinti. Dar kartą DĖKUI ir iki pasimatymo per konsultacijas.”

Kas yra krūties bazė (pagrindas) ir kaip ji matuojama?

Krūties bazė – tai horizontalus vienos krūties matmuo plačiausioje vietoje maždaug spenelių lygyje.

Kiek laiko reikia nešioti specialią liemenėlę?

Specialią liemenėlę reikia nešioti 3-4 savaites.

Kada po krūtų didinimo operacijos traukiami siūlai?

Siūlai įprastai traukiami po 7 d., jeigu žaizda buvo susiūta netirpstančiais siūlais. Dažniausiai žaizda siuvama tirpiais siūlais, todėl jų traukti nereikia (jie ištirpsta savaime).

Kuo skiriasi anatominės formos implantai nuo apvalių?

Apvalūs krūtų implantai labiau pabrėžia krūties viršutinio poliaus pilnumą, anatonimiai implantai suteikia natūralesnę formą.

Kada galima miegoti ant pilvo?

Ant pilvo galima miegoti po 4 savaičių.

Kokios galimos komplikacijos?

Komplikacijos nėra dažnos, tačiau retais atvejais galima spenelių nejautra, infekcija, krūtų asimetrija, kraujavimas, ryškūs randai, implanto prakiurimas, kapsulės susiformavimas.

Ar verta darytis krūtų didinimo operaciją, jeigu planuoju nėštumą metų bėgyje?

Jeigu ruošiatės gimdyti kelių metų bėgyje, operaciją patariama atidėti.

Kada matomas galutinis vaizdas po krūtų operacijos?

Galutinis rezultatas matomas 3 mėn. po operacijos.

Kiek laiko po krūtų didinimo operacijos negalima vairuoti?

Po operacijos patartina bent savaitę nevairuoti.

Kada galima grįžti į darbą?

Priklausomai nuo darbo pobūdžio. Jeigu darbas nėra fizinis, galima grįžti jau po kelių dienų. Aktyvia fizine veikla galima užsiimti praėjus 4-6 savaitėms po operacijos.

Ar galima operacija išsimokėtinai?

Išsimokėjimo galimybę galime pasiūlyti Lietuvoje oficialias pajamas gaunantiems pacientams.

Ar po operacijos išduodate nedarbingumo pažymėjimą?

Po estetinių operacijų nedarbingumo pažymėjimo neišduodame.

Ar silikoniniai krūtų implantai netrukdo atlikti mamografijos tyrimo?

Silikonas užstoja rentgeno spindulius, bet padarius kelių projekcijų nuotraukas galima matyti visą krūties audinį. Prieš darantis mamografijos tyrimą būtina informuoti mamologą.

Koks pjūvis rekomenduojamas atliekant krūtų didinimą?

Pjūvio viena su kiekviena paciente aptariama individualiai, tačiau dažniausiai atliekame pjūvius po krūtimis, kurie yra mažai pastebimi. Areolės pjūvis turi savo minusų ir pliusų. Jis labai tinkamas, jeigu tuo pačiu reikia pamažinti areolės diametrą, bet gali sukelti areolės jautrumo, maitinimo krūtimi problemų.

Jei krūtų speneliai „žiūri“ į šonus, krūtų didinimo operacijos metu niekaip nepavyks suformuoti siauro tarpkrūčio?

Jeigu speneliai “žiūri” labiau į šonus prieš operaciją ir jeigu yra platokas tarpkrūtis, vien implantais nelengva jį susiaurinti. Tokiu atveju galima persodinti riebalų iš kitos kūno vietos, jeigu pacientė jų turi.

Kokias priemones rekomenduojama naudoti nuo randų?

Visiškai sugijus pjūviams rekomenduojama randus tepti Dermatix tepaliuku.

Ar visada įmanoma padaryti siaurą tarpkrūtį per krūtų didinimą?

Ar po krūtų didinimo operacijos pacientės tarpkrūtis bus siauras priklauso nuo daugelio aplinkybių – pacientės krūtinės ląstos formos, krūtų odos pertekliaus ir krūtų odos stangrumo, spenelių padėties ir nuo implantų pločio. Dažna moteris galvoja, kad parinkus platesnio pagrindo implantus, jie suformuos siaurą tarpkrūtį, tačiau parinkus per plačius implantus, gali išsivystyti kita žymiai rimtesnė problema – sinmastija. Esant sinmastijai, krūtys per daug priartėja viena prie kitos, jaučiamas diskomfortas, oda tarp krūtų įsitempusi, atrodo lyg būtų atsidalinusi nuo krūtinkaulio. Tokiu atveju gali net prireikti korekcinės operacijos.